Tidsmaskinen #6 : 1993 og Truls Lorentzen – «live» på Brukbar

Truls Lorentzen

[PODCAST]

 

I vår første sending i opptak fra Brukbar hadde vi Trondheims egen Truls Lorentzen som gjest. Truls har spilt i så mange band at han måtte ha en to dagers bursdagsfestival for å komme gjennom alle sammen. Noen av dem får vi høre mer av og om i time to. I den første timen tar Truls oss med til sitt 1993 (sånn cirka). Der blir det en del punk og støy og noen gode historier om og fra de aller viktigste spillestedene i Trondheim på starten av 1990 tallet.

Desverre sviktet teknikken oss noe og deler av opptaket måtte droppes. Dermed har Hawkwinds LSD fra Electric Tepee fått en dårlig intro, King Crimsons Walking on Air fra THRAK har ingen utro og NoMeansNo blir ganske brått introdusert. Men det hadde vært for synd å droppe låtene.

Også ble kanskje den elegante løsningen på at vi ikke hadde med The Hærmætti Tysland Band når vi gjorde opptaket fullt så elegant som vi så for oss.




[There are no radio stations in the database]